Mnoho lidí zná léčivé vlastnosti heřmánku, meduňky, kopřivy nebo třeba šalvěje. Tuzemské rostliny jsou pro mnoho lidí samozřejmou součástí jejich léčby. Stále více lidí také rozšiřuje repertoár léčivých bylin také o zahraniční byliny, které mají mnohdy až fantastické zdravotní přínosy. Do středu pozornosti se dostal zejména kratom, který v posledních letech začalo používat velké množství lidí.

Poznejte kratom blíže

Kratom není žádnou nenápadnou bylinkou, ale jde o vysoký stálezelený strom, který pochází z jihovýchodní Asie. Lze ho najít také pod jeho latinským názvem mitragyna speciosa. V Asii se používá již stovky let, do světa se dostal až relativně nedávno. Ze stromu se využívají zejména jeho listy. Domorodci je využívají i čerstvé, ale do světa se dováží v podobě prášku z usušených a namletých listů. Za účinky kratomu jsou zodpovědné zejména alkaloidy mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Kratom se prodává v různých kmenech, které obsahují různé poměry účinných látek. Pořídit si můžete bílý kratom, zelený kratom, žlutý a červený kratom. Podoba prášku usnadňuje jeho přijímání, protože ho lze snadno přidat do nápojů i do jídel. Vhodné je dbát na doporučené dávkování.

S čím vám může kratom pomoci?

Kratom má širokou škálu účinků, které se odvíjí i od toho, jakou dávku užijete. Malé dávky mají stimulační vlastnosti, které zajistí potlačení únavy a přísun energie. Dokáže stimulovat nejen energii, ale i mentální schopnosti. Je to tím, že se při užívání kratomu uvolňuje neurotransmiter acetylcholin, který pomáhá se soustředěním. Kromě toho také snižuje bolest, uvolňuje svaly a kontroluje produkci hormonů. Když si dáte vysoké dávky kratomu, můžete okusit zase jeho sedativní vlastnosti, jednoduše řečeno vás může kratom příjemně uspat, což může být užitečné pro lidi trpící nespavostí. Kratom je populárním nástrojem pro zvyšování libida a kromě něj dokáže povzbudit i vaši výkonnost, takže je jeho vliv na intimní život opravdu velký. Jelikož kratom uklidňuje mysl a přináší stav relaxace, může pomoci každému, kdo trpí depresemi a úzkostnými stavy. Dokáže také vyrovnávat hladinu cukru v krvi, čímž může pomoci cukrovkářům. Také pomáhá s hubnutím, protože zrychluje metabolismus.

Přínosů kratomu je nespočet. Před jeho užitím si ale přečtěte informace o dávkování a také zjistěte případná rizika, aby se tato bylina pro vás stala pomocníkem a ne naopak. Abyste si ji mohli koupit, je vhodné nalézt vhodný kratom obchod. Doporučujeme eshop Neonkratom.cz, kde pořídíte všechny kmeny kratomu ve vysoké kvalitě a za skvělou cenu.