I když se může zdát, že nás současný svět už ničím nepřekvapí, stále se objevují nejrůznější senzace, zejména v oblasti přírodní léčby, která je upřednostňována stále větším množstvím lidí. Slyšeli jste už o kratomu? Zatímco v západním světě je tato fascinující rostlina známá teprve pár let, v jihovýchodní Asii se používá odnepaměti k léčbě mnoha neduhů. Jelikož je kratom legálně prodejný i v České republice, jeho popularita roste a pokud ještě neznáte jeho přínosy, pojďme si je představit.

Co je vlastně ten kratom?

Jedná se o stálezelený strom z čeledi mořenovté, který roste jen v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie. Často ho najdete pod jeho latinským názvem mitragyna speciosa. Domorodci odjakživa využívají různé části stromu, ale největší užitek přináší listy, které se žvýkají, konzumují i kouří. Jelikož se tyto stromy pěstují jen v této části světa, listy stromu se suší a melou na prášek, který pak putuje do celého světa. Jestliže je vaším cílem velkoobchod kratom, v tuzemsku se vám nabízí eshop Kratombird.cz, kde si můžete koupit vysoce kvalitní prášek z kratomu. Nabízí se vám v různých kmenech, každý z nich se mírně liší. Objednat si můžete například kratom žlutý, červený ale i další kmeny. Prášek z kratomu se konzumuje nejčastěji tak, že se z něj dělá čaj, můžete si ho rozmíchat ve vodě nebo v jakémkoliv nápoji. Někteří ho přidávají i do jídla nebo ho konzumují přímo.

Nízké dávky kratomu slouží jako stimulant, který vám dodá energii, podobně jako káva. Když dávku zvýšíte, tak má kratom sedativní účinky a může vám zase pomoci s nespavostí. Jde rovněž o skvělý přírodní lék na úzkost, deprese a také jako lék na bolest. Můžete ho užívat při chronických bolestech i při bolestech hlavy. Lidem také pomáhá překonat závislost na opiu, stavy po chemoterapii, pomáhá při léčbě diabetu snížením cukru v krvi a také napomáhá pohybu svalů ve střevech. Nevhodné užívání s sebou nese i rizika, proto je třeba nepřekračovat doporučené dávky a dělat při užívání pauzy, aby se pro vás stal lékem. Pro mnoho lidí se stal kratom zázrakem, který jim pravidelně pomáhá s jejich neduhy a využít ho můžete i vy. Inspirujte se nabídkou eshopu Kratombird.cz, kde můžete kratom nejen pořídit, ale také se dozvědět více informací o jeho různých kmenech.