Kolem bolesti hlavy existuje spousta mýtů, vtipů, ale také „zaručených“ babských rad, jak se jí rychle zbavit. Dostatek tekutin a spánku je jakýmsi základem na mnoho fyzických i psychických neduhů, včetně bolesti hlavy. Pokud nepomůže dostatek tekutin a odpočinek, můžete vyzkoušet některých z našich tipů.

Nápoj obsahující kofein

Kofein uvolňuje cévy, zvedá krevní tlak a pomáhá proti únavě. To jsou všechno faktory, které mohou zapříčinit bolest hlavy. Káva je ideálním pomocníkem, pokud nemáte čas si lehnout a odpočívat.

Udělejte si zázvorový čaj

Užívání zázvoru, kromě běžných volně prodejných léků proti bolesti, zmírňuje bolesti hlavy, a to včetně migrén. Funguje téměř stejně dobře jako léky na migrénu na předpis. Můžete zkusit zázvorový doplněk stravy nebo si uvařit čaj.

Masírujte si spánky a čelo

Tuto masáž hlavy zvládnete i sami. Několik minut masírování čela, krku a spánků může pomoci zmírnit bolest hlavy, která může být způsobena stresem. Nebo aplikujte jemný rotační tlak na bolestivé místo.

Praktikujte relaxační cvičení

Ať už jde o strečink, jógu, meditaci nebo progresivní svalovou relaxaci, naučit se, jak se uvolnit, když vás bolí hlava, vám může pomoci s bolestí. Můžete si promluvit se svým lékařem o fyzikální terapii, pokud máte svalové křeče na krku.

Omezte žvýkání čehokoliv

Žvýkačka může bolet nejen vaši čelist, ale i hlavu. Totéž platí pro kousání nehtů, rtů, vnitřní strany tváří nebo praktických předmětů, jako jsou pera. Vyhněte se křupavým a lepkavým jídlům a ujistěte se, že si dáváte malá sousta. Pokud v noci skřípete zuby, zeptejte se svého zubaře na chránič úst. To může omezit vaše ranní bolesti hlavy.

Snažte se vyhýbat ostrému světlu

Jasné nebo blikající světlo, dokonce i z obrazovky vašeho počítače, může způsobit migrénové bolesti hlavy. Pokud k nim máte sklony, zakryjte okna přes den zatemňovacími závěsy. Používejte sluneční brýle venku. Můžete také přidat antireflexní obrazovky do svého počítače a použít ve svých svítidlech zářivky s denním spektrem.