Česnek, popisovaný jako cibulovitá vytrvalá rostlina, silně páchnoucí štiplavě chutnající cibule. Cibule jsou malé a kulaté, obalené dvěma membránami.

Česnek má jako malou bylinku a používá se také jako zelenina jistě velkou a zaslouženou pověst.

Ačkoli česnek nemusí vždy přinést štěstí, zaručeně promění každé jídlo v odvážný, aromatický a zdravý kulinářský zážitek. Česnek je členem rodiny Lily a je příbuzným cibule, pórku a pažitky.

Česnek pochází z Asie a je jednou z nejstarších kulturních rostlin na světě a existuje již více než pět tisíc let. Zdá se, že staří Egypťané byli první, kdo pěstoval tuto rostlinu, která hrála důležitou roli v jejich kultuře.

Moje babička, když vyrůstala jako dítě, drtila kolíčky česneku, a když se zeptala, co to bylo za účel, řekla, že je to dobré na její hypertenzi (vysoký krevní tlak). Tehdy jsem tomu nevěřil, ale poté, co jsem provedl svůj výzkum, se nyní připojuji k jejímu příběhu, který jsem považoval za mýtus.

Česnek má mnoho zdravotních výhod, studie prokázaly, že česnek může prospívat zdraví vašeho dýchacího a oběhového systému několika různými způsoby. Pomáhá při vysokém krevním tlaku, vysokém cholesterolu, ischemické chorobě srdeční a kornatění tepny.

Výzkumy o každém onemocnění a o tom, jak může česnek pomoci, jsou různé, ale výzkum toho, co může udělat pro aterosklerózu a krevní tlak, je slibný.

Tyto výhody mohou pocházet z produkce plynného sirovodíku, který vzniká, když červené krvinky berou sírové sloučeniny z česneku. Plyn může pomoci rozšířit naše krevní cévy, což může pomoci udržet váš krevní tlak stabilní.

Jednou z těchto výhod může být potírání špatné pokožky, antioxidanty nalezené v česneku mohou zabíjet bakterie, které jsou někdy příčinou akné. Až se vám příště objeví pupínek, zkuste potřít nakrájený stroužek syrového česneku a uvidíte pozitivní výsledky.

Kromě protizánětlivých vlastností má česnek také protiplísňové vlastnosti. Dejte těmto svědivým nohám namočit v česnekové vodě, abyste snížili houbu, která způsobuje atletickou nohu (jinak známou jako kožní onemocnění nohou). Nebo můžete použít tento přístup a potřít si surový česnek rovnou na nohy.

Jedna studie z Indie zjistila, že komáři zjevně nenávidí česnek, což je skvělá zpráva pro lidi, kteří jsou příznivci přírodních repelentů proti hmyzu a ne příznivci otravných štípaček. Česnek můžete buď aplikovat přímo na kůži, nebo si jen ponechat nějaké poblíž, abyste se pokusili udržet hmyz mimo vaši obecnou blízkost.