V posledních několika letech se stal mořský kolagen nedílnou součástí moderní péče o krásu a zdraví. Mořský kolagen má totiž pozitivní vliv na udržení pevné pokožky, silných vlasů a zdravých nehtů. Jedná se tak o látku s mnoha pozitivy. Nejčistší a nejkvalitnější hydrolyzovaný kolagen přináší například společnost Thoravit. Podívejme se podrobněji na výhody a účinky tohoto přírodního zázraku.

Podpora přirozené krásy

Mořský kolagen je bohatý na řadu látek, které podporují tvorbu nových buněk pokožky, vlasů a nehtů, tudíž posilují jejich strukturu a zlepšují jejich celkový vzhled. Mořský kolagen je získáván z rybích šupin a kůže a následně podroben hydrolyzaci pro vyšší vstřebatelnost. Díky hydrolyzaci kolagenu na menší peptidy se tak zvyšuje jeho dostupnost a tělo ho lépe vstřebává, což umožňuje dosažení maximálních výsledků. Navíc se jedná se o zcela přírodní doplněk, jenž je vhodný pro každodenní použití.

Omlazení a anti-aging efekt

Mořský kolagen obsahuje specifické peptidy, které pozitivně působí na elasticitu kůže, což napomáhá vyplnění vrásek, zlepšuje pevnost pleti a dodává jí mladistvý vzhled. Tyto peptidy mají také schopnost napomáhat obnově buněk a regeneraci tkání, což je klíčové pro zachování zdravé a mladistvé pokožky. Pravidelné užívání hydrolyzovaného mořského kolagenu tak může vést k výraznému zlepšení stavu pleti a redukci viditelných známek stárnutí.

Zdraví a vitalita

Kromě svých kosmetických účinků má mořský kolagen také pozitivní vliv na celkové zdraví a vitalitu těla. Obsahuje důležité vitaminy a minerály, které jsou nezbytné pro zdraví kostí a kloubů. Díky svému vysokému obsahu vitamínu C, který má silné antioxidační vlastnosti, mořský kolagen chrání buňky před poškozením volnými radikály a posiluje imunitní systém. Díky tomu může podpořit celkovou pohodu a vitalitu těla, a přispět tak k lepšímu zdravotnímu stavu.