Kvasinky jsou mikroorganismy, které se vyskytují přirozeně v našem těle. Naleznete je v celém trávicím traktu. Problém představují kvasinky v ústech, pokud se přemnoží v žaludku, ve střevech nebo v intimní oblasti.

Kvasinková infekce

Kvasinková infekce se objevuje v mnoha různých formách.

Jaké jsou její nejčastější příznaky? Vzhledem k tomu, že kvasinky se živí cukrem, máte neodbytnou chuť na sladké. Mohou se u vás objevovat časté vaginální infekce a to v případě, že se kvasinky přemnoží v poševní mikroflóře. S tím souvisí pocity svědění, výtoky a nepříjemný zápach. Doprovázejícím jevem je i bolest pochvy.

Časté jsou i žaludeční obtíže. Může se objevovat mykóza nohou, ekzém nebo lupénka.

Kvasinková infekce je způsobená kvasinkami rodu Candida. Ty se množí při změně pH. Pozitivní vliv na vznik kvasinkové infekce má také užívání antikoncepce, hormonální terapie nebo užívání antibiotik.

Jak bojovat s kvasinkovou infekcí?

Důležitou roli hraje rovnováha, kterou podpoříte správnou intimní hygienou. Vhodné přípravky nabízí značka GYNELLA®. Nezapomínejte na bavlněné prádlo, volnější kousky oblečení, správnou stravu a zdravý životní styl. Vyhýbejte se stresu. Důležitý je i pravidelný spánek a pohyb.

Kvasinky se množí také v případě, kdy máte nižší imunitu. Prevencí je nižší konzumace cukru a bílého pečiva. Vhodné potraviny jsou maso, ovoce, zelenina, ořechy a semínka. Ovoce volte takové, které má nižší obsah cukru. Dobrou volbou jsou i kefíry a další kysané mléčné produkty s obsahem probiotik.

Pro intimní hygienu není vhodné používat přípravky s parfemací a běžná mýdla. Vyzkoušejte přípravky GYNELLA® Silver Foam a Silver Caps, které jsou navržené přímo pro podporu léčby infekcí, které jsou jak akutní, tak i opakující se.