Co dělá kratom? Pokud se ptáte na tuto otázku, nejste sami. Kratom je jedinečná rostlina, která má mnoho potenciálních výhod a využití. Kratom je bylinný extrakt vyrobený z listů stálezeleného stromu Mitragyna speciosa, který roste v jihovýchodní Asii. Listy kratomu lze žvýkat nebo sušit a polykat, vařit nebo použít k výrobě tekutého produktu. Tekutý kratom je často prodáván jako léčba bolesti svalů nebo k potlačení chuti k jídlu a zastavení křečí a průjmu. Kratom může být také prodáván jako léčba záchvatů paniky. O Kratomu se říká, že interaguje s opioidními receptory. Kratom působí v nízkých dávkách jako stimulant a díky němu se lidé cítí energičtěji. Při vyšších dávkách snižuje bolest a navozuje euforii. Při velmi vysokých dávkách působí jako sedativum, takže uživatelé jsou tiší a možná i ospalí. Někteří praktici asijské tradiční medicíny věří, že kratom je rozumnou a bezpečnější alternativou opia.

Jak dlouho se kratom používá?

List kratomu se žvýká již nejméně 150 let v jihovýchodní Asii pro své povzbuzující účinky, které pomáhají při náročném výkonu. Je-li uvařen do čaje, může mít relaxační a bolesti zmírňující vlastnosti.

Mezi potenciální výhody kratomu patří:

  • Zvýšená energie
  • Snížená bolest
  • Euforie
  • Léčba úzkosti
  • Léčba depresí
  • Léčba závislosti

Jaké jsou pozitivní účinky kratomu?

Jaké má kratom účinky? Kratom má několik vlastností pro zlepšení nálady. Kratom se uvádí jako úspěšná terapie závislosti na opioidech. Bylo prokázáno, že pomáhá při úlevě od abstinenčních příznaků morfia a etanolu. Jiné studie ukázaly, že kratom má potenciál jako antidepresivum a potlačuje hlad. Kratom může mít také kognitivní účinky.

Jak kratom užívat?

Existuje několik způsobů, jak užívat kratom. Nejběžnější metodou je žvýkání listů. Kratom lze také uvařit do čaje nebo užívat ve formě kapslí nebo prášku. Zajímá vás prodej kratomu? Sušený kratom ve formě prášku můžete výhodně pořídit na Greenherbs.cz. Je důležité začít s nízkou dávkou, když kratom poprvé zkoušíte, a postupně dávku zvyšovat, abyste se vyhnuli negativním vedlejším účinkům.

Co je účinnou látkou kratomu?

Listy rostliny kratom obsahují dvě hlavní psychoaktivní složky, mitragynin a 7-hydroxymytragynin. Tyto listy jsou rozdrceny a poté zabaleny, vařeny jako čaj nebo umístěny do gelových kapslí. Kratom má dlouhou historii používání v jihovýchodní Asii, kde je běžně označován jako thang, kakuam, thom, ketum nebo biak.

Jak dlouho kratom vydrží?

Po požití kratomu se jeho účinky projeví za 5-10 minut a budou trvat 2-5 hodin. Je třeba poznamenat, že intenzita těchto účinků bude záviset na tom, kolik bylo spotřebováno. Předávkování kratomem je možné, stejně jako u jiných léků proti bolesti nebo rekreačních drog, ale je velmi obtížné zjistit, jaké úrovně užívání kratomu představují předávkování u lidí.